Przejdź do zawartości Przejdź do Menu głównego Go to English version Przejdź do Stopki strony
baner

Rynek nazw domeny .pl - raport Q3 2019

Ponad 2,5 mln nazw w domenie .pl. Dodatkowe zabezpieczenie dla abonentów.

Na koniec września 2019 roku w Rejestrze domeny .pl znajdowało się 2 553 759 nazw aktywnych w DNS. W ciągu trzeciego kwartału nastąpił spadek o 1,90% liczby nazw. Zarejestrowano 170 754 nowych nazw w domenie .pl, co oznaczało rejestrację średnio 1 856 nazw dziennie. Odnotowano też najwyższy w historii Rejestru udział rejestracji nazw bezpośrednio w domenie .pl, który osiągnął poziom 78,97%.

Na koniec trzeciego kwartału tego roku w Rejestrze domeny .pl znajdowało się 1 076 157 abonentów. Na jednego abonenta przypadały średnio 2,37 nazwy domeny .pl. W prezentowanym okresie dokonano zmian abonenta 26 005 domen.

We wrześniu Rejestr udostępnił kompleksowe rozwiązanie dla rejestratorów współpracujących z NASK w ramach Programu Partnerskiego, polegające na łatwiejszym wykonywaniu dotyczących ich zmian formalno-prawnych. Jego elementami są: transfer zautomatyzowany, cesja i połączenie kont, a celem zasadniczym - zwiększenie bezpieczeństwa abonentów poprzez zachowanie ciągłości obsługi administracyjno-technicznej domen w sytuacji zakończenia współpracy Rejestru z rejestratorem.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem.