Przejdź do zawartości Przejdź do Menu głównego Przejdź do Stopki strony

Zarządzanie domeną

Jeżeli jesteś abonentem domeny, to od ciebie zależy, co się z nią dzieje, np.: na jakie serwery jest delegowana, kto jest jej rejestratorem. Wszelkie czynności związane z zarządzaniem domeną wykonujesz za pośrednictwem wybranego przez ciebie rejestratora.

Czynności dotyczące domeny, które może wykonać abonent:

  • zmiana delegacji domeny
  • aktualizacja danych abonenta
  • zmiana abonenta domeny
  • rezygnacja z domeny
  • transfer obsługi domeny
  • wniesienie opłaty za odnowienie domeny

Wskazane wyżej czynności wykonujesz zgodnie z procedurami określonymi przez rejestratora domeny. Wszelkie pytania dotyczące procedur kieruj bezpośrednio do niego. Rejestrator udzieli ci szczegółowych informacji i pomoże w razie problemów.

Jeżeli uznasz, że procedury rejestratora są niezgodne z Regulaminem nazw domeny .pl i/lub naruszają prawa abonenta, zgłoś to do NASK. Więcej informacji o prawach abonenta znajdziesz na tej stronie.

Pamiętaj o tym, że jeżeli nie jesteś zadowolony z usług danego rejestratora, możesz go zmienić i przenieść obsługę domeny do innego. Jako abonent domeny masz do tego prawo. Więcej informacji na temat transferów obsługi domeny znajdziesz na tej stronie.

Aktualne dane abonenta i rejestratora sprawdź w bazie WHOIS

Transfer z viNASK

W przypadku, gdy współpraca pomiędzy NASK a rejestratorem zostanie zakończona, dla domen dotychczas przez niego obsługiwanych, w bazie WHOIS w polu rejestrator będzie widniał viNASK.

Jeżeli taka sytuacja dotyczy twojej domeny, powinieneś niezwłocznie przenieść jej obsługę do innego rejestratora. Jeżeli nie masz kodu authinfo, skorzystaj z procedury transferu z viNASK. Szczegółowy opis procedury znajdziesz na tej stronie.