Przejdź do zawartości Przejdź do Menu głównego Go to English version Przejdź do Stopki strony

Baza WHOIS

NASK, jako główny rejestr domeny krajowej .pl, udostępnia dane dotyczące zarejestrowanych domen internetowych. Dane te można uzyskać poprzez bazę WHOIS. Dostępność danej domeny do rejestracji można sprawdzić w przeglądarce na stronie głównej.

Szukaj w bazie WHOIS

Poprawną formą zapisu domen IDN w DNS jest nazwa z prefiksem „xn—„ w kodzie ASCII. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na na tej stronie.

W poniższym polu należy wpisać tylko nazwę domeny np. „dns.pl”. Nie należy wpisywać adresu strony internetowej ani poprzedzać nazwy domeny przedrostkami www, http itp.


 

WHOIS udostępnia dane z opóźnieniem nie większym niż 15 minut w stosunku do zawartości centralnego systemu rejestracji domen .pl. Jeżeli brakuje twoich danych lub są one nieaktualne, zapoznaj się z informacjami opublikowanymi w FAQ.

W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest telefoniczne uzyskanie danych z bazy WHOIS. Numer kontaktowy: +48 22 380 83 00.


Domena nie istnieje w bazie Registry NASK. Domena w procesie rejestracji w następstwie realizacji opcji albo prawomocnego orzeczenia sądowego; w tym stanie przebywa ona do 14 dni. Zakończył się opłacony okres rozliczeniowy; w tym stanie domena przebywa do 30 dni. Umowa na utrzymanie domeny została rozwiązana; w tym stanie domena przebywa 5 dni. Utrzymywanie domeny zostało wstrzymane do czasu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących współpracy z jej abonentem, np. w przypadku zaległości płatniczych u rejestratora, braku aktualizacji danych abonenta (pomimo wezwania), wykorzystywania domeny do celów zagrażających bezpieczeństwu sieci.